Dnes žije v Klokočí 260 obyvatel v 90 číslech popisných. Ač bylo dříve Klokočí zemědělskou obcí, dnes se touto činností živí jeden soukromý zemědělec. Většina obyvatel za prací dojíždí buď autobusem nebo vlakem z nedalekých Drahotuš, případně vlastním autem. Klokočí je vesnicí, která má odpradávna samostatnost a nikdy se jí nedotklo žádné slučování. Věříme, že tomu tak bude i v budoucnosti.
V roce 2005 udělila Polsnecká snemovna Parlamentu České republiky obci znak a vlajku. Více se o symbolech dočtete zde.
Jedním z největších projektu byla rekonstrukce budovy bývalé školy, která byla postavena v roce 1911. V roce 2018 byl vybrána finální varianta projektu rekonstrukce, kterou připravil Ing. arch. Stanislav Vrubel. Po vyřízení příslušných povolení a výběru realizační firmy byla v lednu 2019 zahájena komplexní rekonstrukce budovy od sklepa až po střechu - izolace proti vlhkosti, všechny nové rozvody (voda, elektřina, odpady), nová otopná soustava, vnitřní omítky, výměna oken a dveří) nová střecha, zateplení budovy včetně omítky. Byla částečně změněna i vnitřní dispozice budovy – rozšíření společenské místnosti, nové sociální zařízení a bylo využito podkroví pro vybudování dvou obecních bytů. Vlastní rekonstrukce byla dokončena v prosinci 2019.
Rekonstrukcí vznikl Obecní dům, který je krásnou dominantou celé obce, který jsme slavnostně otevřeli v červnu 2020.V přízemí Obecního domu je obecní úřad, knihovna, klubovna mladých hasičů a velká společenská místnost, která je hojně využívána pro spolkovou činnost v obci. V podkroví jsou dva krásné obecní byty. Obecní dům tvoří také zázemím pro přilehlé víceúčelové hřiště. Při pořádaných akcích je místem setkávání všech generací občanů místních, ale také těch z okolních obcí. Citlivou rekonstrukci byl budově vrácen stejný ráz, jaký měla v roce 1911 po své dostavbě.
Jako dárek k 80 letům od založení Sboru dobrovolných hasičů se obec rozhodla dát hasičům nový kabát Hasičské zbrojnice. Bylo provedená výměna elektroinstalace, celkové zateplení, výměna oken a vrat. Hasičům jsme vše předali vrámci oslav výročí.
Mezi další projekty patří rekonstrukce veřejného osvětlení, instalace elektronické úřední desky, výsadba dřevin, úprava okolí obecního domu, zprovoznění LoRa sítě
V Klokočí najdeme několik soukromých firem ať přímo v obci nebo přilehlé průmyslové zóně Prachárny.
Na pivo chodí "domorodci" do soukromé hospůdky " U Jarky ". Obchod s potravinami je v blízkých Drahotuších, kde také nejdete nejbližší zdravotní středisko, další obchody a farnost.
Klokočí je členem: Spolku pro obnovu venkova, Svazu měst a obcí, Sdružení místních samospráv, MAS Hranicko, mikroregionu Hranicko a mikroregionu Podlesí.
Přes obec vede cyklostezka č. 6173 a č. 6241 směrem na poslední výběžky Oderských vrchů směr Radíkov a Středolesí.
Přes obec vede také zelená turistická značka, která vás dovede přes řeku Bečvu kolem přírodní rezervace Bukoveček údolím potoka Krkavec do lázní Teplice nad Bečvou. Odtud můžete pokračovat po téže značce k Hranické propasti, nejhlubší propasti ve střední Evropě. Zelená turistická značka vás kolem přírodních rezervací Hůrka, Velká a Malá Kobylanka až do Hranic, kde na náměstí končí.
Žízniví cyklisti a turisti mohou uhasit žízeň a nabrat sílu před dalšími kilometry v místní hospůdce U Jarky uprostřed obce. Také přilehlý park nabízí krásné místo k odpočinku.
Ve spolupráci s SDH a dámským spolkem KloKočky pořádáme dětský den, organizujeme vítání občánků, oslavu svátku matek, blahopřání jubilantům a také hraní štědrovečerních koled na návsi na štědrý den. Každoročně zde probíhá vodění medvěda a v sále místní hospůdky také zábavy, plesy, veselice a maškarní bály. Na úvodní straně naleznete aktuální přehled kulturních akcí.